سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

تانک کود

 تامین و توزیع عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان در کلیه مراحل رشد ، بخش مهم دیگری از فرایند عملیاتی ایستگاههای کنترل مرکزی می باشد که توسط دستگاههای تزریق کود انجام می پذیرد .

سه دلیل عمده و اساسی استفاده از تانک کودها در سیستم کنترل مرکزی

  1. آماده سازی و تزریق کود و مواد غذایی مورد نیاز گیاهان
  2. تزریق سموم دفع آفات
  3. پاکسازی و شستشوی شیمیایی مسیر لوله های انتقال (اسید شویی )

با استفاده از تانک کود های تحت فشار گروه مهندسی آبین گستر مارلیک بدون صرف هزینه و انرژی اضافی ، کودهای محلول به همراه آب به کلیه نقاط مزرعه منتقل و توزیع می گردد .

انواع تانک کود های شرکت آبین گستر مارلیک :

1-تانک کود فلزی یا تحت فشار:

این نوع تانک کود با توجه به مکانیزم کاری ساده پر کاربردترین نوع تانک کود بوده . در این نوع تانک کود در اثر ایجاد اختلاف فشار آب از یک بوشن وارد تانک کود شده و از بوشن دیگر خارج می شود مزیت این تانک کود سادگی استفاده از آن می باشد و نیازی به برق نیز ندارد اما غلظت کود در طول دوره کود دهی متفاوت می باشد به این معنا که در ابتدای کود دهی غلظت بیشتر بوده و به تدریج کمتر می شود و در نهایت مخزن کاملا از آب پر می شود البته با تنظیم میزان بسته بودن شیر گازی ورود و خروج تانک کود می توان غلظت و مدت زمان کود دهی را تا حدودی تنظیم نمود که امری تجربی می باشد . 

2-تانک کود های با بدنه پلی اتیلنی : 

جنس بدنه در این نوع تانک کود ها پلی اتیلن سه لایه می باشد . در این حالت مخزن کود تحت فشار نیست و عمل تزریق یا به وسیله انژکتور (ونتوری ) متناسب یا پمپ با توان مناسب صورت میگیرد . عدم پوسیدگی مخزن و تزریق یکنواخت کود  اصلی ترین مزیت این نوع تانک کود می باشد اما کارکرد آن در مقایسه با تانک کود فلزی پیچیده تر بوده و در حالت مکش با پمپ به برق نیز نیاز است .

نحوه مخلوط کردن کود در داخل تانک کود : 

در تانک کود های فلزی شرکت آبین گستر مارلیک  در زیر بوشن ورودی تانک کود و داخل مخزن لوله گالوانیزه جوش شده است که باعث می شود آب ورودی با فشار به ته مخزن برخورد کرده و کود همزده شود . 

به طور کلی میتوان از روش های دستی برای همزن کود نیز استفاده کرد یا با استفاده از پمپ جریان آب را داخل مخزن سیرکوله کرد همچنین میتوان از همزن با پمپ و شفت استیل و پروانه نیز استفاده کرد . در برخی موارد از یک دمنده ( blower ) نیز استفاده می شود . 

حتی اگر مقداری از کود مخلوط هم نشود به پشت فیلتر های توری یا دیسکی راه پیدا کرده و در همانجا به تدریج در آب حل شده و وارد مدار می شود . 

در حالت کلی باید از کودهایی استفاده شود که کاملا در آب قابلیت حل شوندگی داشته باشند .   

نکته مهم : برای اسید شویی حتما می بایست از تانک کود پلیمری استفاده گردد معمولا مکش در این حالت با پمپ هایی صورت می پذیرد که در مقابل اسید خاصیت ضد خوردگی دارند  در این حالت حتما توصیه میگردد خروجی نهایی پس از گذر از یک فیلتر دیسکی , بعد از سیستم فیلتراسیون باشد یعنی روی لوله پلی اتیلن خط اصلی به این دلیل که اسید به شدت طول عمر لوله های فلزی را کاهش میدهد

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()