سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

سوالات رایج

سوال 1 - نحوه ریختن سیلیس داخل فیلتر شنی  ؟: 

ابتدا سیلیس های درشت روی نازل ها ریخته شود سپس سایز متوسط و سپس سایز ریز ریخته شود . پس از پایین فیلتر شن به ترتیب سیلیس درشت ( روی نازل ها ) سپس متوسط و سپس ریز ریخته شود . 

درمواردی که سیستم دارای دو فیلتر شنی است ابتدا گونی های سیلیس ها را به ترتیب سایز درشت و متوسط و ریز جدا نموده سپس هر سایز را نصف کرده در هر شنی بریزید . 

توجه : حدود دو سوم یا 75 درصد هر فیلتر شنی را باید از سیلیس پر کرد و مابقی فضای فیلتر شنی جهت بکواش ( فضای انبساط ) می بایست خالی باشد . 

 

معمولا در پایان هر سال یا دو سال یکبار بهتر است کل سیلیس تخلیه شسته شده و مجددا سرند و داخل فیلترهای شنی مجددا ریخته شود . بهترین زمان برای برسی نازل ها و لکه گیری رنگ داخل فیلتر شنی نیز همین زمان می باشد . 

 

سوال 2 -آیا  سیلیس ها  نیاز به تعویض دارند و چه زمانی باید تعویض شوند ؟

بله سیلیس ها بسته به مقاومت آنها دارای عمر مفید می باشند . پس از گذشت چند سال و به علت از دست دادن دندانه های تیز سیلیس به تدریج از عملکرد فیلتر های شنی کاسته می شود که این عمر با نشانه هایی از قبیل رد گردن جلبک یا سایز اقلام و دیده شدن آنها در فیلتر های توری یا دیسکی خود را نشان می دهد . یعنی شما احساس میکنید فیلتر های دیسکی یا توری شما نسبت به سابق زودتر دچار گرفتگی می شود . در این حالت حتما دریچه پایین فیلتر شنی را باز کرده مقداری از سیلیس را برسی بفرمائید اگر خاصیت دنده تیزی خود را از دست داده بود نسبت به تعویض سیلیس اقدام فرمائید . در بعضی موارد نیز به علت عدم بکواش صحیح و به موقع سیلیس فیلتر های شنی کل سیلیس به شکل صلب در آمده و به حالت چسبیده در می آید . در این حالت هم می توان از مواد خاصی جهت از بین بردن این حالت استفاده کرد و سپس باید سیلیس تخلیه و مجددا سرند گردد . 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()