سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

فیلتر شنی

 فیلتر های شنی یکی دیگر از اجزاء خانواده فیلتراسیون می باشد که به طور کلی از دستگاههایی با ابعاد مختلف که در داخل آن بستر سیلیس های کوارتز عمل جدا کننده را انجام می دهند ، ساخته می شوند . این صافی ها قادرند مقدار زیادی از ذرات معلق را از آب جدا نمایند . توانایی آنها در جدا نمودن جلبک ها ، مواد معلق متوسط و درشت و گل و لای بسیار بالا بوده و با ایجاد شرایط انعقاد و لخته سازی می توانند ذرات بسیار ریز را نیز از آب مصرفی حذف کنند . 

 مکانیزم فیلترهای شنی تحت فشار

 پروسه تصفیه آب در بخش حذف جامدات ریز معلق ، با عبور آب از یک بستر متخلخل که عمدتا از سیلیس های کوارتز با درجه خلوص بالا تشکیل شده است ، انجام می پذیرد . این عمل با استفاده از مکانیزم جذب سطحی ، لخته سازی و ترسیب در بستر سیلیسی انجام می شود .

مواد معلق باقیمانده در لابلای دانه بندی بستر سیلیس با توجه به غلظت مواد معلق آب ورودی و دبی مصرفی در مدت زمان مشخص بستر سیلیس را به درجه اشباع رسانده و مقاومت فیلتر در برابر شدت جریان آب ورودی افزایش می یابد ، که در این حالت زمان شستشوی فیلتر فرا می رسد . 

نکته مهم 

پس از چند سال استفاده از فیلترهای شنی  ، سیلیس داخل آنها به تدریج و براثر سایش خاصیت دندانه دار بودن خود را از دست داده و باید تعویض گردند . 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()