سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

هیدروسیکلون

هیدروسیکلونها یکی از اجزاء خانواده صافی ها یا جدا کننده ها می باشند و اساس عملکرد صافی های سیکلونی بر مبنای انرژی فشار هیدرولیکی استوار می باشد . این انرژی عمدتاً از طریق الکترو پمپهای سانتریفوژ و یا اختلاف حداقل 30 متر تامین گردیده و سبب جداسازی مواد سنگین تر از آب که قطرشان بزرگتر از45micronمی باشد ، می گردد .

 قابل ذکر است که هیدروسیکلونها برای جداسازی ترکیبات آلی ( جلبکها ، باکتریها و ... ) و مواد معلق ریز و گل و لای و.... کارایی چندانی نداشته و عمدتاً بمنظورپالایش اولیه در قسمت مکش پمپها نصب می شوند تا پالایش مقدماتی مواد معلق سنگین را انجام داده و به نوعی باعث افزایش عمر الکتروپمپ ها نیز می گردند .

  مکانیزم هیدروسیکلونهای تحت فشار

 انرژی فشار هیدرولیکی تحت تاثیر نیروی گریز از مرکز ، سرعت خطی جریان آب خام ورودی به هیدروسیکلون را ( به دلیل مماسی بودن بخش ورودی ) به سرعت دورانی با جریان مارپیچی تبدیل نموده و به دلیل گردش تعادلی فاز پیوسته و بر اثر برخورد با جدار داخلی ، تعادل دینامیکی خود را از دست داده و با توجه به اختلاف چگال ذرات با چگالی آب، ذرات جامد در دیواره مخروطی به سمت راس مخروط سقوط کرده و تخلیه یا جمع آوری میگردند .

 

 

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()